Drevo, sklo, nerez a hliník. Ktorý materiál je najvhodnejší na zábradlie?
Premýšľate nad tým, ktorý materiál, je najvhodnejší na výrobu zábradlia? Výrobu asi až tak neriešite. Pravdepodobne vás zaujímajú skôr vlastnosti jednotlivých materiálov. Poďme sa pozrieť na to, ktoré zábradlie, poslúži najlepšie vám.
Nerezové zábradlia
Začnime asi tým najodolnejším materiálom, a to s nerezovou oceľou. Nerezové zábradlie LMmont je veľmi dobrým riešením do exteriéru, pretože nepodlieha korózii. Ak máte v dome vlhko, taktiež môžete svoj problém, v rámci zábradlia, vyriešiť nerezovou oceľou. Nerezové zábradlia sú dobrou voľbou na chalupy alebo víkendové domy, pretože máte istotu, že aj pri dlhšej neprítomnosti, sa im nič nestane. Výhodou tohto materiálu je i to, že je veľmi odolný voči nárazom. Ak teda máte terasu priamo pri ceste, nerezové zábradlie taktiež nie je zlým nápadom.
Drevené zábradlia
Drevo je taká klasika. Vyzerá fajn, je zdravé, potrebuje trochu starostlivosti a nie je úplne najpevnejším materiálom. Takto by sme mohli drevo opísať v skratke. Drevené zábradlie by ste si mali zaobstarať výhradne do interiéru. Netvrdíme, že vonku nevydrží. Vydrží, no nie dvadsať či tridsať rokov. Drevené zábradlie v exteriéri, by navyše potrebovalo vašu starostlivosť, a to pravidelnú. Z estetického hľadiska sa určite hodí aj na spomínané chalupy, no zo stránky praktickej, ani veľmi nie.
Sklenené zábradlie
Sklo sa na výrobu zábradlí používa taktiež veľmi často. Čo k tomuto materiálu povedať? Údržba je jednoduché, vydrží dlho, hodí sa všade. Ak teda chcete zábradlie zo skla, tak bez obáv do toho. Mínusom je krehkosť materiálu, takže ak máte malé deti alebo veľkého psa, popremýšľajte asi nad iným typom zábradlia.
Hliníkové zábradlie
Na záver tu máme ešte hliník. V podstate, má veľmi podobné vlastnosti ako spomínaná nerezová oceľ. Hliník je taktiež veľmi odolný voči korózií a je pomerne pevný. Čo sa pevnosti týka, tak je trošku „slabšie“ ako oceľ. Hliníkové zábradlie môžete však využiť naozaj všade.